Ústí nad Labem - zima sněhová, ale bez 25Tr
(Autor:
25.1.2007, Jan Maxa)
Podruhé v tuto extrémně teplou zimu napadnul sníh. Radost všech dětí i
provozovatelů lyžařských středisek. Menší radost však již mají silničáři, řidiči
a zřejmě hodně vrásek na čele nyní přibude vedení DPmÚ a.s. a odpovědným
pracovníkům magistrátu. Šest nejnovějších nízkopodlažních trolejbusů 25Tr totiž
nebylo schopno zimní podmínky v kopcovitém terénu zvládnout a bylo nutné je
zatáhnout do vozovny. Cestující na lince číslo 60, kam se po velké slávě
přednostně 25Tr vypravují tak musí vzít zavděk místo nízké podlahy starším
osvědčeným dvoumotorovým 15Tr a 22Tr. Ty totiž zimní podmínky standardně
zvládají a jezdí dokonce i v takovémto počasí spolehlivě dle jízdních řádů.
Foto z 24. ledna 2007 - vůz 503 jede jako náhrada za 25Tr .