Ústí n.L. - MHD před nádražím ČD na Střekově
(Autor: 11.2.2007, Jan Maxa)
Z důvodu úpravy křižovatky v ulici Karla IV došlo na konci ledna 2007 k přesměrování linek 9, 11, 17, které teď míjejí dolní část Střekova
v oblasti kolem nádraží ČD. Protože však s touto objížďkou zde zůstala v provozu pouze linka číslo 1 vzniknul od některých obyvatel protest
požadující posílení MHD. Od 8. února proto byla zavedena posilová linka X jdoucí z centra města k nádraží ČD na Střekově. Zde autobusy
využívají na otáčení bývalou tramvajovou smyčku přímo v které je též zřízena i výstupní zastávka. Linka X se prozatím nese v duchu "příliš
zbytečného řevu" protože i přes mediální humbuk a petice na posílení dopravy je o nové spojení až na výjimky zájem velmi malý.
Na snímku vyjíždí spoj linky X ze smyčky před nádražím. I přesto, že je na vjezdu do smyčky po obou stranách dopravní značka zákaz
zastavení potýkají se řidiči MHD s idiotama, kteří pravidla silničního provozu nerespektují.