Ústí n. L. SKI-25 - silvestrovské zpravodajství
(Foto:
Kopecký; komentář: J. Maxa)
"Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních ..... " tuto krásnou říkanku
místo strohého "příští zastávka ..." budou cestující slýchávat z akustického
hlásiče trolejbusů při každém poprašku, který v zimním období padne na ústecké
silnice. Tento geniální nápad vzniknul ve snaze odvrátit Ústečany od konzumního
trávení vánoc u televizorů a zapojit je více do zimních aktivních radovánek na
sněhu. Za tímto účelem bylo na zkoušku zakoupeno 6 trolejbusů 25Tr, které jsou nasazovány na linku číslo 60. Říkankové hlášení bude
ještě doplněno i úpravou tarifu, kdy cestující vezoucí lyže, nebo sáňky bude mít
snížené jízdné. Objevila se však námitka lyžařského střediska na Telnici, že jim
MHD s novou atrakci odvede klienty. "Tato obava není na místě" uklidňuje vedení
DP. Narozdíl od tradičního vleku. který vytáhne líné lyžaře na kopec, zastaví
SKI-TWENTY-FIVE hned na počátku stoupání. Zdali se tato atrakce rozšíří v
příštích letech na většinu linek se dozvíme až po vyhodnocení celé akce na jaře.
Podmínkou je totiž nákup tohoto typu trolejbusů a hlavně nutné technické úpravy
tratí. Hned první zkušební den se objevil nečekaný problém a to jak dostat
vozidla přivážející zimní milovníky zpět do centra. Zdá se však, že i toto má
řešení a to v podobě tažného zařízení, které bude vedeno podél silnice až na
vrchol ulice odkud se již dá pokračovat zpět do centra.